Zanimivo je, da se v koaliciji glede imenovanja vladnih predstavnikov v svetu onkološkega inštituta usklajujejo že mesec dni, odločitve, ki praviloma temelji na predlogu ministrstva za zdravje, pa še vedno ni. Iz kabineta resornega ministra pa so pred tednom dni na naše vprašanje glede imenovanja novega člana sveta OI odgovorili zgolj s skopim pojasnilom, češ da bomo o tem seznanjeni takrat, ko bo vlada sprejela sklep o imenovanju.
Svet OI je zaradi omenjenega (ne)dogajanja 21. septembra na korespondenčni seji v razpisno komisijo imenoval Tjašo Pečnik, ki kot podpredsednica tudi sicer v skladu s poslovnikom lahko opravlja naloge predsednika, če je ta odsoten. Tako se je razpisna komisija minuli teden vendarle lahko sestala in pregledala prejete kandidature.

Na današnjem zaprtem delu seje se v resnici ni odvilo nič usodnega. Pravne dileme in usmeritve, ki jih je narekovala opisana situacija, so razpravo usmerile predvsem v razmislek o izvedbi postopkov, povezanih s kandidati za mesto generalnega direktorja. Vsi, ki so oddali popolno vlogo, bodo na eni od prihodnjih sej sveta OI predstavili svojo vizijo vodenja te terciarne zdravstvene institucije; o izboru najprimernejšega kandidata, za katerega bo po opravljenem glasovanju svet zavoda vladi predlagal, naj ga imenuje za štiriletni mandat, bo na koncu odločila vlada.
Za mesto generalnega direktorja Onkološkega inštituta Ljubljana se sicer poteguje devet kandidatov – štiri vloge so bile popolne, pet kandidatov pa je razpisna komisija pozvala k dopolnitvi vloge.
Portret: Diana Zajec; naslovna fotografija: STA
Vaš komentar?
Komentirate lahko na naši facebook strani.